Bisiklet Yarışı Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

Bisiklet Yarışı

Bisiklet Yarışı

NARLIDERE DAĞ BİSİKLETİ KUPASI YARIŞ HAKKINDA BİLGİLER

 

Narlıdere Dağ Bisikleti yarışları Narlıdere Belediyesi tarafından organize edilmekte ve Dokuz Eylül Üniversitesinin de destekleriyle düzenlenmektedir. Yarışma, sahil ile ormanı birleştirme amacıyla Narlıdere Belediyesi tarafından yapılmış olan bisiklet yolunun tanıtılması ve Narlıdere vadi içerisinde yeni yapılmış olan Park Orman tesisi açılışı amacıyla düzenlenmektedir. İzmir’in en güzel sahil şeridinde ve Narlıdere’nin ferah ormanlarında sizlerde bu güzel etkinliğinin bir parçası olmak istemez misiniz?

Narlıdere Belediyesi Park Orman Bisiklet Etkinliği buluşmasına tüm sporsever ve bisiklet tutkunlarını, İzmir, Narlıdere ilçesine bekliyoruz.

 

Etkinlik Adı:  NARLIDERE BELEDİYESİ PARK ORMAN BİSİKLET FESTİVALİ

Etkinlik tarihi: 11 Temmuz 2021

Yarış Yeri: NARLIDERE ALTINVADİ PARK ORMAN TESİSLERİ

Organizasyon Sahibi: NARLIDERE BELEDİYESİ

Destekçiler: DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

 

BİLGİLENDİRME

 

Yarışma 90 dk olacaktır. Katılımcı sayısı ve hakemlerin kararına göre tur sayısı belirlenecek starttan önce bilgi verilecektir.

 

            

Yarışma katılım kuralları:

 

*Yarışmamız Türkiye genelinde tüm yarışmacılara açık olup; Elit erkek, Genç erkek, Master erkek ve kadınlar kategorisi olmak üzere toplam 4 kategoride gerçekleşecektir.

    Elit erkek: 19-29 yaş

Genç erkek: 17-18 yaş

    Master erkek: 30 yaş ve üstü

    Kadınlar: 17 yaş ve üzeri

 

*Aile izni ile 15-16 yaş yıldız erkekler genç erkekkategorisinde yarış koşabilecektir.

*Yarışa katılım için 2021 vizeli GSGM lisanslı sporcu olmak ve feragatnameile katılım sağlanabilecektir. Etkinliğe katılacak olan tüm bisikletçiler kayıt masasında bulunan feragatnameyi doldurmak zorundadır. İsteyenler web sitemizde bulunan feragatnameyi önceden doldurup kayıt masasında direk teslim edebilirler.

*Yarışmamızda Türkiye Bisiklet Federasyonu ve UCI kuralları geçerlidir.

*Yarış başlangıcında kategoriler başhakemin önerisine göre farklı start zamanı ile başlangıç yapacaklardır.

*Yarışma ön kayıtları web sitesi üzerinden yapılacak olup, gerçek kayıtlar yarış günü alanda, Park Orman tesisi içerisinde yer alan kayıt masasından yapılacaktır.

*Her yarışın sonucu, hakem heyetinin kontrolünden sonra takip eden en kısa sürede web sayfasında yayınlanacaktır.

 

Genel Bilgiler

 1. Her sporcu web sayfasındaki kayıt formunu doldurmalıdır. Kayıt yaptırmış kişi hakkını başkasına devredemez, organizasyon başka birinin kayıt yaptırmış kişi adına yarışmasına izin vermez. Online kayıtlar 9 Temmuz 23:59 da sona erer. Ön kayıt yaptırmayan sporcular yarış günü kayıt masasından lisansları ile birlikte kayıt olabilirler ancak en arkadan start alacaklardır. Katılımcı listesi 10 Temmuz Cumartesi günü resmi web adresinde yayınlanacaktır.
 2. Kayıtlı kişi, haklarını bir başkasına devredemez ve kuruluş, başkalarının kayıtlı kişi adına rekabet etmesine / yarışmasına izin vermez. Kayıtlar ücretsizdir.
 3. Online kayıt yaptırmış olan bütün sporcular, kayıtlarını tescil etmek için programda yer alan saat ve tarihlerde Kayıt Ofisine gitmekle yükümlülerdir. Yarış ofisinde gerçek zamanlı kayıt yapmayan, sporcular yarışlara katılamazlar.
 4. Her yarışçı, kendilerine verilen Numara ve plakadan sorumludur.
 5. Yarış numarasının sporcunun formasının arkasında ve gerekli yerlerde, görünür bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Yarışçılar numara ve plakalarını Antrenman, Sıralama ve Yarış sırasında takmak zorundadırlar. Numara ve plakasını bağlamak amaçlı, kesme/silme vb. zarar veremezler.
 6. Yarışçılar başlangıç noktasında, starttan en az 10 dakika önce hazır bulunmalıdırlar.
 7. Parkur yarışın startından 3 saat önce, antrenmana uygun ve işaretlenmiş olacaktır. Yarış günü startöncesinde parkuru gezmek isteyen sporcular için parkurun gpx dosyası linktedir. Yarış sabahı hariç zamanlarda antrenman yapmak isteyen tüm sporcular kendi sorumluluğunda parkuru gezebilirler.

 

Parkur Bilgisi:

 

Yarışma, Narlıdere vadi içerisinde 12 km lik bir parkurda gerçekleşecektir. Yarış başlangıç ve bitiş noktası Park Orman tesisi önündedir. Parkurun ilk 500 m si ve son 1 km si asfalt olup, geri kalan kısmı arazidir. Parkuru kısaca tanımlayacak olursak;

 1. Başlangıçtan sonra performansa dayalı olan yaklaşık %7-15 eğim arası değişen 3 km lik bir çıkış mevcuttur.
 2. İlk zirve tamamlandıktan sonra sağa dönerek 1,5 km boyunca Ali Onbaşı deresine inilmektedir.
 3. Dereyi geçtikten sonra (köprü geçişinden) %8-15 eğimli yaklaşık 1 km lik ikinci çıkışla birlikte parkurun en yüksek noktasına ulaşılmaktadır.
 4. Ardından %3-8 eğim iniş ve bazen düz kısımlarla birlikte 5 km likiniş yapılmaktadır.
 5. Bu inişin orta kısmında 200-300 m lik kısa bir çıkış bulunmaktadır.
 6. Orman itfaiye kavşağından sağa dönerek eğimin daha fazla olduğu, 1,5 km lik hızlı ve kaygan iniş ile birlikte bitişe 1 kilometre kalana kadar inilmektedir.
 7. Asfalta indikten sonra %1-2 eğim ile yaklaşık 1 km bitiş noktasına gidilmektedir.
 8. Bitişe 100 m kala olan kısım asfalt ve düzdür.

 

Parkur: 12.20 km  Toplam İrtifa 345 m  Min Rakım 145 m  Max Rakım 365 m  Max eğim %22