Projeler Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

Nar Çiçekleri Anaokulu Projesi ve Kreş Yatırımları

Nar Çiçekleri Anaokulu Projesi ve Kreş Yatırımları

 

 

Narlıdere’nin ilk kreşi olan ‘Nar Çiçekleri’ açıldı

 

Okul öncesi eğitim yatırımlarına hız veren Narlıdere Belediyesi, belediye bünyesindeki ilk kreşini hizmete açtı.

 

Açılış töreni öncesinde, Mustafa Şık İlkokulu’nun Halk Oyunları ekibi zeybek gösterisi sundu. Açılış kurdelesini birlikte kesen konuklar, kreşin içini gezdi, çocuklarla oyun oynadı. Çocuklar de kendileri için sunulan balon, yüz boyama ve palyaço etkinlikleri ile keyifli vakit geçirme imkanı buldu. Modern iç donanımı ile velilerden de tam not alan kreş, 70 öğrenci kapasiteli olarak tasarlandı.

 

Kreş 4 sınıftan oluşturuldu ve 70 öğrenci kapasitesine sahip oldu. Uyku odası, yemekhane, yönetici odası ve mutfağın da bulunduğu okulun bahçesinde çocuk oyun alanları da yapıldı. Kreş, okul öncesi eğitim yönetmeliklerine ve Milli Eğitim Bakanlığı kurallarına uygun olarak inşa edildi.

 

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü tuttuk ve belediye bünyesindeki ilk kreşimizi velilerimizin ve öğrencilerimizin hizmetine açtık. İhtiyaç olduğu takdirde, önümüzdeki 5 yılda 5 yeni kreş daha açacağız. Çocuklarımız daha güzel ortamlarda eğitim alsın, velilerimiz belediye güvencesinde çocuklarını kreşe gönderebilsin diye çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda, belediye bünyesindeki ilk anaokulumuz olan Nar Çiçekleri’ni açmıştık. Okul öncesi eğitim yatırımlarına hız veren Narlıdere Belediyesi, belediye bünyesindeki ikinci anaokulunu da Narlı Mahallesi’nde açarak Eylül ayında eğitim öğretime başladı.

 

Narlıdere Belediyesi Sosyal Medya Hesapları

  • Narlıdere Facebook
  • Narlıdere Instagram
  • Narlıdere Twitter
  • Narlıdere Youtube
  • Narlıdere Whatsapp