Sayfalar Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

Narlıdere Belediye Tiyatrosu

Tiyatro gerçeği, toplumu, insanı yansıtan ve en önemlisi toplumu, insanı aydınlatan bir ışık olmasıdır. Biz Narlıdere Belediye Tiyatrosu olarak bu ışıkla “nasıl daha fazla insanı aydınlatabiliriz?” sorusuyla yola çıktık ve bu günlere ulaştık. Taşıdığımız sorumluluğun bilinciyle hazırladığımız repertuarla, oyuncu seçimimizle daha ileriye ama “7’DEN 70’E HERKESE” sloganıyla birlikte yol almayı hedefledik.

Kaliteli yazarları ve kaliteli oyunları siz sevgili izleyicilerimizle paylaşmak bizi mutlu ediyor. Ayrıca her yaşa yönelik verdiğimiz tiyatro eğitimiyle oyuncularımızı temelden yetiştirdiğimize inanıyoruz. Hepsinden önemlisi tiyatroya önem veren bilinçli seyirciler oluşturmaya çalışıyoruz. Bu kurslar sayesinde kursiyerlerimizle ve siz seyircilerimizle sıcak ilişkiler kuruyoruz. Çünkü tiyatro karşılıklı iletişimdir, karşılıklı alışveriştir. Bizler enerjimizi özellikle Narlıdere’den olmak üzere tüm şehirden aldığımıza inanarak daha güzel ve her geçen gün kalitesini arttıran bir tiyatro olarak yükselme amacındayız. Bizleri bu yolculukta yalnız bırakmayan siz sevgili izleyicilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ve diyoruz ki lütfen tiyatroları, sanatçıları enerjisiz bırakmayın. Çünkü bizler ancak sizlerle varız.Daha aydınlık, daha özgür yarınlarda tiyatro salonlarında buluşmak üzere…

Aysel GÜZEL
Genel Sanat Yönetmeni

BİR YAŞAM BİÇİMİ ;TİYATRO

Tiyatro insanlık tarihiyle başlayan en eski sanat dallarından biridir. Yıllar boyu tiyatro insanlık tarihini, tarihi süreçte tiyatroyu etkilemiştir. Bu nedenledir ki tiyatro varolduğu dönemlerden beri bir yaşam biçimi olarak yani oyuncu, yönetmen, yazar, ışıkçı ve dekor tasarımcısı kimileride seyirci veya okuyucu biçiminde tiyatrodan etkilenmiş, tiyatroyu hayatlarında en önemli yere koymuşlardır.

Tiyatro toplumdaki eksiklikleri giderir. Bulunduğu toplumu ileri götürür. İnsanları birbirine karşı sorumlu, uygar toplumlar yetiştirir. Tiyatro uyarı görevini yapar ve insanlara gerçek düşünce gücünü, özgürlüğü sağlar. Toplumda dayanışmayı öğretir, sorumluluk duygusunu aşılar. Toplumun kişiliği ezmesini engeller. Düşünerek, yorumlayarak yaşamayı, yargılamayı öğretir. Tiyatro sanatı izleyicisiyle vardır. Seyircisiz tiyatro olmaz.

Vedat Murat GÜZEL
Oyuncu - Yönetmen

Narlıdere Belediyesi Sosyal Medya Hesapları

  • Narlıdere Facebook
  • Narlıdere Instagram
  • Narlıdere Twitter
  • Narlıdere Youtube
  • Narlıdere Whatsapp