AnasayfaHaberlerBAŞKAN ENGİN, GÖRKEMLİ HATIRALAR’DA NARLIDERE’Yİ ANLATTI

HABERLER Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

BAŞKAN ENGİN, GÖRKEMLİ HATIRALAR’DA NARLIDERE’Yİ ANLATTI

BAŞKAN ENGİN, GÖRKEMLİ HATIRALAR’DA NARLIDERE’Yİ ANLATTI

 

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Halk TV ekranlarında yayınlanan Serhan Asker ile Görkemli Hatıralar programına konuk oldu. Narlıdere Belediyesi'nin İzmirlilerin hizmetine sunduğu Park Orman Tesislerinde gerçekleştirilen yayın büyük ilgi gördü. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, insan odaklı projelerinde çocuklara, gençlere ve kadınlara her zaman öncelik verdiklerini ifade ederek, Narlıdere’yi turizm merkezi haline getirmek istediklerini belirtti. 

 

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Halk TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Serhan Asker ile Görkemli Hatıralar programına konuk oldu. Narlıdere Belediyesi’nin yeşilin ve doğanın içinde konumlandırdığı Park Orman Tesisleri’nde gerçekleştirilen programa Başkan Ali Engin ile birlikte CHP PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Ednan Arslan ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Tolga Çandar katıldı. Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’in de takip ettiği programa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrasının unutulmaz bir müzik ziyafeti sunduğu programı ekranları başında takip edenler, Narlıdere’de gerçekleştirilen proje ve çalışmaları öğrenme fırsatı buldu. Görkemli Hatıralar programı sunucusu Serhan Asker’in ‘Burası İsviçre değil Narlıdere’ sözleriyle başlayan yayın, yaklaşık üç saat sürdü.

 

ÇOCUKLARA, GENÇLERE VE KADINLARA ÖNCELİK VERDİK

 

Serhan Asker ve ekibini İzmir’de ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek sözlerine başlayan Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Bugün burada Narlıdere’mizi milyonlarca insana anlatma fırsatı buluyoruz. Bize projelerimizde kadınlara, çocuklara ve gençlere özel önem veriyoruz. Bugün burada bizlerle olan Çocuk Senfoni Orkestramız bizleri gururlandırmaya devam ediyor. İnanıyor ve biliyoruz ki dünya çapında sanatçılar bizim orkestramızdan çıkacak. Narlıdere’de çocuklarımız kültürle, sanatla ve sporla büyütüyoruz. Yelken Festivali düzenliyoruz. Tenis İhtisas Kulübü projemizi hayata geçiriyoruz.  5 yılda 5 anaokulu sözümüzü yerine getiriyor; Nar Çiçekleri Anaokullarımızda Atatürk’ün Cumhuriyetine sahip çıkan nesiller yetiştiriyoruz. Genel Başkanımızın talimatı ve ‘Türkiye’de hiçbir çocuk aç kalmasın’ anlayışıyla ilçemizde Beslenme Çantası Projesi başlattık. Kadınlara yönelik birçok projeyi hayata geçirdik.  Üretici Kadın Kooperatifimiz ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortak hareket ettiğimiz Meslek Fabrikası ile kadınlara istihdam alanları yarattık” dedi.

 

YUKARIKÖY TURİZME AÇILIYOR

 

Yukarıköy Restorasyonu’nda gelinen son aşamayı da paylaşan Başkan Engin, “Bölgenin ilk yerleşim yeri olan Yukarıköy’de 100’den fazla binayı restore ediyoruz. Haziran ayında bitecek çalışmalarla bölgeyi turizm merkezi haline getireceğiz” diye konuştu.

 

EDNAN ARSLAN: “NARLIDERE ÖZEL BİR YER”

 

CHP PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Ednan Arslan, kendisinin de Narlıdereli olduğunu söyleyerek, “Herkesin kardeşçe yaşadığı, farklı kültürlerin bir araya geldiği Narlıdere’miz özel bir yer” dedi. “İzmir’in dağlarında her zaman çiçekler açıyor” diyen Arslan, “İnşallah Türkiye’nin bütün dağlarında çiçekler açtıracağız. İzmir anlatılmakla bitmez, İzmir’i yaşamak lazım” dedi.

 

8 Ocak 1996'da gözaltındayken hayatını kaybeden gazeteci Metin Göktepe’nin de anıldığı program, Tolga Çandar ve Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası’nın seslendirdiği eserlerle sona erdi. 

 

Narlıdere Belediyesi Sosyal Medya Hesapları

  • Narlıdere Facebook
  • Narlıdere Instagram
  • Narlıdere Twitter
  • Narlıdere Youtube
  • Narlıdere Whatsapp