Narlıdere Tanıtım Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

Metropolde Köy Keyfi

İzmir’de yaşayanlar olarak oldukça şanslıyız. Mahallemizde, sokağımızda üstümüze gelen, nefes almamızı bile etkileyen koca koca binalardan kurtulmak için birkaç dakikalık yolculuk yapmak yeterli. İzmir’in hangi noktasından hareket ederseniz edin, deniz yönüne doğru 10 bilemedin 15 dakikalık bir yolculuktan sonra o güzelim körfezin mis gibi imbat esintisini ta ciğerlerinizde hissetmeniz mümkün.

Beton yığınlar arsında sıkışıp kalmanın stresini atmak isteyenler için, tek alternatif tabii ki körfez değil. Her mevsim gezilip görülecek yerler var tabii ki.

Ancak size bu sayımızda şipşirin bir köyden bahsedeceğiz. Üstelik bu köy, kentin merkezinde otantik yapısını koruyarak ayakta kalmayı başaran tek köy. Resmi ismiyle Narlı Mahallesi, yerel adıyla Yukarıköy’ü gördüğünüzde; koca koca binaların arasında böylesine şirin, böylesine keyifli bir ortamın olduğuna şaşırıp kalacaksınız.

Nasıl Gidilir?

Arabası olmayanlar için Üçkuyulardan 5-6-7-8-82-320-551 nolu otobüslere binip Köprübaşı Durağı (eski Narlıdere Belediye Binası) şuanki Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Semt Polikinliğinde  iniyorsunuz. Yoldan karşıya geçip Semt Polikinliğinin hemen yanındaki İsmet İnönü Caddesine girdiğinizde sadece 3 dakikalık bir yürüyüşten sonra bambaşka bir ortamın içinde bulursunuz kendinizi. Arabası olanlar için en kestirme yol, otobandan gidip gişelere varmadan Narlıdere sapağından çıktıktan sonra, Kavşaktan tekrar İzmir yönüne dönüldümü 500-600 metre ilerideki Semt Polikinliği yanından Yukarıköy’e ulaşabilirsiniz. Aracınızı Köy girişi yerine Kültürevi'nin arkasına park etmeniz daha doğru bir karar olur.

Narlıdere Belediyesi Sosyal Medya Hesapları

  • Narlıdere Facebook
  • Narlıdere Instagram
  • Narlıdere Twitter
  • Narlıdere Youtube
  • Narlıdere Whatsapp