AnasayfaHaberlerATA’NIN EN SEVDİĞİ ŞARKILAR NARLIDERE’DE YANKILANDI

HABERLER Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

ATA’NIN EN SEVDİĞİ ŞARKILAR NARLIDERE’DE YANKILANDI

ATA’NIN EN SEVDİĞİ ŞARKILAR NARLIDERE’DE YANKILANDI

 

Narlıdere Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete uğurlanışının 84’üncü yılında unutulmaz bir konserle anıldı. Ata’nın en sevdiği şarkıların ve türkülerin seslendirildiği konser, sanatseverlerden büyük alkış aldı. Konser öncesinde Hanri Benazus'un arşivinde yer alan Atatürk fotoğraflarının yer aldığı sergi ile ‘Hayalimdeki Atatürk’ resim sergisi de sanatseverlerle buluştu.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete uğurlanışının 84.yılında Narlıdere Belediye Türk Sanat Müziği Korosu’nun verdiği unutulmaz konserle anıldı. Atatürk’ün sevdiği şarkıları ve türküleri seslendiren koro, izleyenlerden büyük alkış aldı. Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konser öncesinde, araştırmacı-yazar Hanri Benazus'un koleksiyonundan oluşan Atatürk Fotoğrafları Sergisi ve çocuk resim kursiyerlerinin eserlerinin yer aldığı Hayalimdeki Atatürk Resim Sergisi sanatseverle buluştu.

 

MUHTEŞEM KONSER

 

Milli mücadelemizin lideri ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün ölüm yıl dönümü anısına gerçekleştirilen konser, sanatseverlere duygusal anlar yaşattı. Şef Hüseyin Güzeltepe yönetimindeki konserde, Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküleri seslendiren koroya zaman zaman vatandaşlar da eşlik etti. Narlıderelilerin büyük ilgi gösterdiği ve yaklaşık 2 saat süren konser, büyük alkışlarla sona erdi.  

 

NARLIDERE AKM’DE İKİ AYRI SERGİ

 

Araştırmacı-yazar Hanri Benazus'un arşivinde yer alan Atatürk fotoğrafları da konser öncesinde Narlıdereliler ile buluştu. Narlıdere AKM Sergi Salonu’nda yer alan sergide, Atatürk’ün birbirinden özel fotoğrafları yer aldı. Narlıdere Belediyesi resim kursuna katılan çocukların hazırladığı ‘Hayalimdeki Atatürk’ resim sergisi de sanatseverlerden tam not aldı.

 

ÖZLEMLE ANDIK

 

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Belediye Türk Sanat Müziği Korosu’nun verdiği konserle M.Kemal Atatürk’ü büyük bir özlemle andıklarını belirtti.  Atatürk’ün “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözlerini hatırlatan Başkan Engin, “Sanatın önündeki engelleri kaldıran, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin sanatsal değerler üzerinde yükseleceğine inanan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun sevdiği şarkılarla andık. Birbirinden güzel eserleri seslendiren ve misafirlerimize duygusal anlar yaşatan koromuza teşekkür ediyor; Ata’mızı bir kez daha saygı, sevgi ve özlemle anıyorum” dedi. 

 

 

Narlıdere Belediyesi Sosyal Medya Hesapları

  • Narlıdere Facebook
  • Narlıdere Instagram
  • Narlıdere Twitter
  • Narlıdere Youtube
  • Narlıdere Whatsapp