AnasayfaHaberler‘ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI’ SELÇUK’U BÜYÜLEYECEK

HABERLER Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

‘ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI’ SELÇUK’U BÜYÜLEYECEK

‘ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI’ SELÇUK’U BÜYÜLEYECEK

 

‘ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI’ SELÇUK’U BÜYÜLEYECEK

 

Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası ve Efes Selçuk İlham Veren Kentin Çocukları (REFEST Ritim Grubu), konser verecek. Efes Selçuk’ta gerçekleştirilecek konserde, Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası ve REFEST Ritim Grubu, 15 Haziran gecesi Efes Selçuk Amfi Tiyatro’da müzik ziyafeti yaşatacak.

Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası, konserlerine devam ediyor. İzmir’in belediye bünyesinde kurulan ilk çocuk senfoni orkestrası unvanını taşıyan Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası, Efes Selçuk’ta 15 Haziran gecesi konser verecek. Saat 20.00’da başlayacak olan organizasyonda geri dönüştürülebilir atıklardan yaptıkları enstrümanlar ile hem müzik yapan hem de farkındalık oluşturan Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi müzik eğitmenlerinden Kerim Akgüneş’in öğrencilerinden oluşan REFEST Ritim Grubu müzik dinletisi sunacak. Ardından Sanat Yönetmenliği’ni Dilek Rodos’un yaptığı ve İzmir Devlet Opera ve Balesi Genel Müzik Direktörü Tulio Gagliardo Varas’ın şefliğini üstlendiği Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası, müzik ziyafeti yaşatacak. Şef Asistanı ve Eğitmen Ecem İlayda Alpay ile konsere hazırlanan 8-18 yaş aralığındaki her biri birbirinden yetenekli 65 çocuktan oluşan Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası, Klasik Batı Müziği eserlerinin yanı sıra dünyaca Türk halk ozanımız Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ isimli eseri, film müzikleri ve marşlardan oluşan yaklaşık 12 eser çalacak.

 

‘HAYALLERİN ÖTESİNDE’

 

“Çocuk Senfoni Orkestramız konserlerine devam ediyor” diyen Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Bir hayal kurarak çıktığımız bu yolda Narlıdere Çocuk Senfoni Orkestrası, hayallerimizin de ötesinde işler başarıyor. Müziğe yetenekli çocuklarımızın bir araya gelmesiyle ortaya çıkan orkestramıza, hem İzmir’in çeşitli ilçelerinden hem de farklı şehirlerden konser vermeleri için teklifler geliyor. Bu da bizleri gururlandırıyor. Çarşamba gecesi, çocuklarımız Efes Selçuk’ta performans sergileyecek.  İzmirli tüm sanatseverleri, çarşamba gecesi Efes Selçuk Amfi Tiyatrosu’na bekliyoruz” dedi. 

 

Narlıdere Belediyesi Sosyal Medya Hesapları

  • Narlıdere Facebook
  • Narlıdere Instagram
  • Narlıdere Twitter
  • Narlıdere Youtube
  • Narlıdere Whatsapp