AnasayfaHaberlerNarlıdere’de unutulmaz Cumhuriyet coşkusu!

HABERLER Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

Narlıdere’de unutulmaz Cumhuriyet coşkusu!

Narlıdere’de unutulmaz Cumhuriyet coşkusu!

Narlıdere’de unutulmaz Cumhuriyet coşkusu!Narlıdere Belediyesi, Cumhuriyet’in ilanının 98. yıl dönümünü coşkulu etkinliklerle kutladı. 29 Ekim’e özel hazırlanan programda düzenlenen Fener Alayı ve Çocuk Senfoni Orkestrası konseri, binlerce Narlıdereliyi buluşturdu. Başkan Ali Engin “Her yıl daha coşkulu daha heyecanlıyız. Atamızın emanetine sonsuza kadar sahip çıkacağız” dedi.FENER ALAYI İLE YÜRÜDÜLER


Narlıdere’nin Cumhuriyet Bayramı için hazırladığı kutlama programı, Demokrasi Meydanı’nda başladı. Ritim gösterisi ile hem küçükler, hem yetişkinler eğlenceli anlar yaşadı. Havanın kararmasıyla oluşturulan Fener Alayı’na ise binlerce Narlıdereli katıldı. Önde Türk Bayrağı ve Atatürk posteri ile belediye binasına kadar yürüyen Cumhuriyet sevdalıları, bando eşliğinde marşlar söyledi. Fener Alayı’na, CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan da katıldı.ÇOCUK SENFONİ BÜYÜLEDİ!


Atatürk Kültür Merkezi’ne gelindiğinde ise coşku ikiye katlandı. Önce Atatürk’ün en özel fotoğraflarından oluşan ve ADD Narlıdere Şubesince derlenen Atatürk ve Cumhuriyet Sergisi açıldı. Sonrasında düzenlenen Çocuk Senfoni Orkestrası Konseri ise katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı. Hem klasik eserler hem de Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi. Orkestraya, belediyenin Çok Sesli ve Çocuk Korosu da eşlik etti. Gecenin finali İzmir Marşı ile yapıldı.“DAHA COŞKULU, DAHA HEYECANLIYIZ”


Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Her 29 Ekim’de daha coşkulu, daha heyecanlıyız. Cumhuriyet’in 98’nci yıl dönümünde, ellerimizle bayraklarla yine sokaklarda, meydanlardaydık. Çocuk Senfoni Orkestramızla bu günü doyumsuz bir şekilde kutladık. Sevincimize ortak olan herkese teşekkür ederim” dedi.

 

Narlıdere Belediyesi Sosyal Medya Hesapları

  • Narlıdere Facebook
  • Narlıdere Instagram
  • Narlıdere Twitter
  • Narlıdere Youtube
  • Narlıdere Whatsapp