AnasayfaHaberlerNarlıdere'de can dostlar unutulmadı

HABERLER Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

Narlıdere'de can dostlar unutulmadı

Narlıdere'de can dostlar unutulmadı

 

Narlıdere'de can dostlar unutulmadı

 

Narlıdere Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında restoran ve kafelerin kapanması ile açlık sorunu yaşayan sokak hayvanlarını unutmadı. Veteriner işleri ekipleri, can dostların mama bulmakta zorlanacakları bölgelerde, son 15 günde 400 kilogram mama dağıtımı yaptı.

 

15 GÜNDE 400 KİLO MAMA DAĞITILDI

 

Koronavirüsün yayılımına bağlı olarak kafe ve restoranların kapatılması, sahipsiz hayvanları da olumsuz etkiledi. Özellikle yerleşim bölgeleri dışında, mama ve su bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının imdadına Narlıdere Belediyesi yetişti. Belediye Veteriner İşleri ekipleri, Narlıdere Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu, Yerel Hayvan Koruma Görevlileri ve İlçe Tarım Müdrülüğü ekiplerinin desteği ile ilçe merkezinin dışında, can dostların yemek bulmakta zorlanacakları bölgelerde son 15 günde 400 kilogram mama dağıtımı yaptı. Çalışmanın düzenli olarak devam edeceği belirtildi.

 

“TOPLUMSAL BİR GÖREV”

 

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, "Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Herkes kendini ve sevdiklerini bu virüs belasından koruma telaşında. Bu durumdan sokak hayvanlarımız da olumsuz etkileniyor çünkü mamaya ulaşacakları tesisler kapalı.  Lütfen, sahipsiz dostlar için elimizden gelen katkıyı yapalım, kapımızın önüne bir kap mama ve su koymayı unutmayalım. Bu toplumsal bir görev" dedi.

 

Narlıdere Belediyesi Sosyal Medya Hesapları

  • Narlıdere Facebook
  • Narlıdere Instagram
  • Narlıdere Twitter
  • Narlıdere Youtube
  • Narlıdere Whatsapp