HABERLER
Toplam 74 Haber Listeleniyor.

Sağlık İşleri Yeni Binasında Hizmet Verecek

Sağlık İşleri Yeni Binasında Hizmet Verecek

13.04.2017 11:58

Narlıdere Belediyesi Sağlık işleri müdürlüğü eski binasında yaşadığı fiziki sıkıntılar ve vatandaşa daha modern ve sıhhi bir ortamda hizmet verebilmek için yeni hizmet binasına taşındı. Narlı Mahallesinde Coşkun Sokak no:4 a adresindeki yeni binasında 1 Nisan’dan itibaren hizmet vermeye devam edecek.
Detaylar >>
Narlıdere’nin Parkları Güneş enerjisi ile aydınlanıyor

Narlıdere’nin Parkları Güneş enerjisi ile aydınlanıyor

13.04.2017 11:55

Narlıdere Belediyesi hem çevreci hem de tasarruflu olan Güneş enerjisi sistemi(SOLAR) ile parklarını aydınlatıyor. Modern şehircilik anlayışına uygun park-bahçe düzenlemelerinden sonra parkların gece aydınlatılması tamamen güneş enerjisi ile sağlanmaya başlandı
Detaylar >>
Parklara Büfe

Parklara Büfe

13.04.2017 11:52

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Narlıderelilerden gelen seçim döneminde en çok talep edilen projelerin başında gelen parklara büfe tarzı küçük işletmelerin açılması talebini hayata geçiriyor.
Detaylar >>
Yenikale Mahallesi Aytaç Sefiloğlu Parkı Düzenleme Projesi

Yenikale Mahallesi Aytaç Sefiloğlu Parkı Düzenleme Projesi

13.04.2017 11:46

Narlıdere Belediyesi, Yapımını Büyükşehir Belediyesinin üstlendiği Yenikale Mahallesinde bulunan Aytaç Sefiloğlu parkı için yeni bir düzenleme projesi hazırladı. Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Yenikale Mahallesinin en çok kullanılan parklardan bir tanesi olan bu parkın yenileme gerektiren alanlarını ve güncel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak projenin hazırlandığını ifade etti.
Detaylar >>
Sahilevleri 3. Etap Projesi

Sahilevleri 3. Etap Projesi

13.04.2017 11:42

Narlıdere'de ‘İzmir Deniz' projesi çerçevesinde yürütülen Sahilevleri Kıyı Düzenleme çalışmalarının 1.6 kilometrelik ilk etabının açılışının yapılmasının ardından 2.etap çalışmalarında sona gelindi. Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Narlıdere’ye çok yakışan bu proje için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na teşekkür etti.
Detaylar >>
83 Konut konusunda kararlıyız

83 Konut konusunda kararlıyız

13.04.2017 11:39

Narlıdere 2. İnönü mahallesi, Yeşiltepe bölgesinde bulunan 83 konut olarak bilinen bölge ile ilgili gelişmeleri belediye meclisinde meclis üyelerine aktaran Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Narlıdere Belediyesinin aracı durumunda bulunduğu, İzmir Defterdarlığından ilgili yasa gereği belediyesine verilen ve üzerindeki işgalci pozisyonunda bulunan hak sahiplerine teslim edilecek 83 konut ile ilgili süreci bugüne kadar çok başarılı bir şekilde yönettiklerini ifade etti.
Detaylar >>
 Yaşar Kemal Kültür ve Sanat Vadisi

Yaşar Kemal Kültür ve Sanat Vadisi

13.04.2017 11:35

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Narlıdere Belediyesi’nin ortak hizmet projesi olan “Yaşar Kemal Kültür ve Sanat Vadisi” Projesi, geçtiğimiz aylarda Narlıdere 2.İnönü Mahallesi’nde gerçekleştirilen törenle açılmıştı.
Detaylar >>
Yukarıköy Projesi

Yukarıköy Projesi

06.04.2017 04:45

Narlıdere’nin ilk yerleşim yeri olarak Tahtacı Türkmen Alevilerinin kurduğu Yukarıköy Mahallesi, tarihine uygun olarak yeniden düzenleniyor. 10800 metrekarelik alanı kapsayan proje kapsamında, bölgede yer alan 9’u tescilli tarihi bina 153 konutun Narlıdere Belediyesi desteği ile restore edilecek.
Detaylar >>
Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanı

Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanı

06.04.2017 04:35

Narlıdere Ahmet Prişitina Demokrasi Meydanı yenilenen yüzüyle Narlıderelilerin buluşma noktası olacak. Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur’un seçim vaadi projelerinden biri olan Demokrasi Meydanı Narlıdere ’linin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak.
Detaylar >>
Narlıdere’nin Kentsel Dönüşümünde Her Şey Yolunda

Narlıdere’nin Kentsel Dönüşümünde Her Şey Yolunda

06.04.2017 04:24

Narlıdere’de Çevre ve şehircilik bakanlığı ile birlikte sürdürülen Kentsel dönüşüm çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Narlıdere’de devam eden Kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada ‘Tüm çalışmalar Planlandığı gibi takvimine uygun bir şekilde devam ediyor’ dedi.
Detaylar >>
NARLIDERE BELEDİYESİ GAYRİMENKUL SATIŞ İHALESİ

NARLIDERE BELEDİYESİ GAYRİMENKUL SATIŞ İHALESİ

13.01.2017 09:58

Detaylar >>
SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ

SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ

09.11.2016 12:30

Detaylar >>
Batur’dan 8 Mart kutlaması

Batur’dan 8 Mart kutlaması

10.03.2016 11:57

Detaylar >>
Narlıdere'de kentsel dönüşüm 2017'de başlıyor

Narlıdere'de kentsel dönüşüm 2017'de başlıyor

01.02.2016 12:44

Narlıdere'de kentsel dönüşüm 2017'de başlıyor
Detaylar >>
Narlıdere’yi Cumhuriyet meşaleleri aydınlattı

Narlıdere’yi Cumhuriyet meşaleleri aydınlattı

05.11.2015 11:07

Narlıdere’de Cumhuriyetin 92.yılı sebebiyle Narlıdere Belediyesi tarafından fener alayı düzenlendi. Fener Alayına çoluk çocuk demeden tüm Narlıdereliler yoğun ilgi gösterdi.
Detaylar >>
Narlıdere’de Ücretsiz internet dönemi başladı

Narlıdere’de Ücretsiz internet dönemi başladı

05.11.2015 11:03

Narlıdere Belediyesi özellikle gençlerin yoğun olarak kullandığı internet erişimini Narlıdere’de ücretsiz hale getirdi. Gençleri oldukça memnun eden ‘Ücretsiz İnternet Hizmeti’ için şimdilik sadece Narlıdere’nin beş noktasında bulunan ‘Narlıdere’nin Kısa Yolu’ adlı ücretsiz erişim noktasına kayıt olmaları yeterli
Detaylar >>
Batur Hızır Lokması dağıttı

Batur Hızır Lokması dağıttı

20.10.2015 03:59

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Muharrem Ayı nedeniyle yas orucu tutan Narlıderelilere Narlıdere Cemevi’nde Hızır lokması dağıttı. Hicri Takvimin başlangıcı olan 15 Kasım akşamı güneşin batışıyla birlikte başlayan Muharrem Ayı'nda yas orucu tutanlara dağıtılan Hızır lokmasını dün akşam Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur dağıttı. Narlıdere Cemevi’nde gerçekleştirilen Hızır lokmasına Başkan Batur’un yanı sıra, Alevi dedeleri Yusuf Erdemli ve Ali Tekin ile CHP İl yöneticisi Celal Yıldız, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, CHP İzmir Milletvekili adayı Ednan Arslan, Belediye Meclis üyeleri, Gani Pekşen, Muhtarlar, demokratik kitle örgütü temsilcileri ve Narlıdereliler katıldı.
Detaylar >>
Narlıdere’de 23 Nisan coşkusu yaşandı

Narlıdere’de 23 Nisan coşkusu yaşandı

24.04.2015 02:11

Narlıdere’de 23 Nisan coşkusu yaşandı Narlıdere’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur temsili 23 Nisan Başkanı minik Abbas ile düzenlenen törenlere katıldı. Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu bıraktığı Güzelbahçe Avni Akyol 5 G sınıfı öğrencisi Abbas Yörür’le düzenlenen törenlere katıldı. İlk olarak sabah 08.30’da Narlıdere Demokrasi Meydanında Siyasi partiler, Sivil toplum örgütleri, yöre derneklerini ile birlikte Atatürk anıtına çelenkler sunuldu. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından tören şeref defterini imzalayan ve okuyan Başkan Batur ‘Bugün Türkiye büyük millet Meclisi’nin toplandığı ilk gün ve Ulu önder Mustafa kemal Atatürk’ün ulusal egemenlik ve çocuk bayramı olarak armağan ettiği gündür’ diyerek sözlerine başladı. Batur “Biz çocuklarımıza özgür, tam bağımsız ve güçlü bir Türkiye bırakmak için var gücümüzle çalışırken, bugünün çocukları, yarının büyükleri olacak çocuklarımıza inancımız tamdır. Bu duygularla, milli egemenlik ve çocuk bayramının 95. yaşını kutlarken, başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi de rahmet ve minnetle anıyor gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Tüm çocuklarımızın ve dünya çocuklarının 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını kutluyorum” dedi. Başkan Batur ve temsili başkan minik Abbas daha sonra Narlıdere Şehitliğinde düzenlenen anma ve 23 Nisan dolayısıyla okulların düzenlediği 23 Nisan gösterilerine katıldı.
Detaylar >>
Yaşar Kemal Vadisi Narlıdere’ye hayat verecek

Yaşar Kemal Vadisi Narlıdere’ye hayat verecek

14.04.2015 02:41

Yaşar Kemal Vadisi Narlıdere’ye hayat verecek “Yaşar Kemal Kültür ve Sanat Vadisi” Projesi, 2. İnönü mahallesinde gerçekleştirilen tanıtım töreniyle İzmirliler’in beğenisine sunuldu. Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, “Yaşar Kemal Kültür ve Sanat Vadisi, Narlıdere’ye hayat verecek, nefes aldıracak” dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Narlıdere Belediyesi’nin ortak hizmet projesi olan “Yaşar Kemal Kültür ve Sanat Vadisi” Projesi, Narlıdere 2.İnönü Mahallesi’nde gerçekleştirilen törenle tanıtıldı. Yaşar Kemal Kültür ve Sanat Vadisi proje tanıtım törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekilleri ve adayları, ilçe belediye başkanları, CHP’li partililer ve Narlıdereliler katıldı. Törende konuşan Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, “Yıllardır hasretle beklediğimiz, Narlıdere için çok önemli projemizin tanıtım törenini Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Dört yıl önce 2. İnönü Mahallesi’nde projemize başladığımızda tüm Narlıdere ve İzmirli kardeşlerimizin faydalanacağı bir yeşil alan oluşturmak amacı ile yola çıktık. 80 bin m² büyüklüğündeki proje alanı kapsamında; 400 kişilik düğün salonu ve VIP restoran, 500 Kişilik kafeterya, 20 araçlık kapalı, 200 araçlık açık otopark alanın yanı sıra, amfi tiyatro, 1500 m² açık restoran ve kafeterya alanı, çeşitli spor ve aktivite alanları yer alıyor. Yaşar Kemal Kültür ve Sanat Vadisi, Narlıdere’ye hayat verecek, nefes aldıracak. Bu proje aynı zamanda Sayın Aziz Kocaoğlu’nun İzmir teras projelerinin ilki. Bu eski parayla 6.830 trilyon. Belediye bütçemiz yetmediği zaman her zaman olduğu gibi ağabeyimize, İzmir’in babasına gidiyoruz. Yine gittik ve bu projeye desteklerini esirgemedi. Kendisine burada Narlıdereliler ve İzmirliler adına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. Doğru bildiğimiz yolda ilerlemeye devam edeceğiz Batur, konuşmasına şöyle devam etti: “Bir medya kuruluşunda geçtiğimiz haftalarda yer alan ‘Narlıdere hizmete aç’ başlığı son derece haksız ve mesnetsiz ve kasıtlı olarak kamuoyuna sunulmuştur. Cadde cadde, sokak sokak nerelere hizmet ettiğimizi anlatmaya süre yetmez. İzmir’e ilk kapalı otoparkı yapan belediyeyiz. Kültür Merkezimiz, hizmet binamız bunlardan bazıları. Narlıdere’de yıllardır gerçekleştirdiğimiz ve sürdürdüğümüz kentsel dönüşüm projeleri çok başarılı bir şekilde sürdürülmektedir. Gerçekten bunu görmek isteyen objektif bakan bunu görür. Bulanık ve başkalarının objektifleri bizleri ilgilendirmiyor. Biz doğru bildiğimiz yolda ilerlemeye devam edeceğiz” Medyanın yazdıklarına göre değil halkımızın takdirine göre görevimize devam edeceğiz. Halkımızın seçimlerde bizlere olan güveni ortadadır. Biz halka göre hizmet ederiz” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyeleri ile birlikte gerçekleştirdiği ortak hizmet projelerine dikkat çekti. Başkan Kocaoğlu: “Narlıdere'ye yeşil bir alan, bir sosyal tesis kazandırıyoruz. Büyüyen gelişen Narlıdere'nin merkezinde aileler, çocuklarımız huzur içinde cüzi fiyatlarla eğlenecekler, kültür ve sanat etkinliklerine katılacaklar. Bu kamu mekanında birbirleriyle kaynaşarak ülkemizin aydınlığa yürüyüşünde tüm İzmir'in üstlendiği görevi layıkıyla yerine getireceklerdir” diye konuştu. Narlıdere'ye metroyu getireceğimize inanıyoruz Narlıdere ilçesinde yapılan projeleri hatırlatan Kocaoğlu: “Narlıdere Meydanı'na kadar bir metro projemiz vardı. Bu projeyi Üçkuyular'dan İtfaiye'ye kadar projemiz hazırdı. Fizibilite raporunu almamız gerekiyor. O proje tamamlanır tamamlanmaz inşaat ihalesine çıkıyoruz. Orası Üçkuyular gibi değil, daha problemsiz aç kapa yöntemiyle daha kısa sürede bitirerek Narlıdere'ye metroyu getireceğimize inanıyoruz. İkincisi proje ihalesine çıktığımız İstihkam okuluna kadar 4 kilometrelik bölümün de proje çalışmalarını yürütüyoruz. İZBAN Torbalı hattını önümüzdeki günlerde açıyoruz. İBB Torbalı Selçuk hattında bütün ihalelerini tamamladı. İstasyon alt üst geçit inşaatlarımız devam ediyor. Bizim raylı sistemle Efes ve Bergama'yı birleştirme projemiz vardı. Bu hat yatırım programına alınmadı. Çandarlı Limanı'na kadar olan bölüm alındı. Bergama İZBAN hattı şu anda dondurulmuş oldu. Önümüzdeki günlerde bunun mücadelesini vererek yapılması için çalışacağız” dedi. 30 ilçede hiç ayrım yapmadan çalışıyoruz Başkan Kocaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Son dönemde Adnan Kahveci Kavşağı'nın temelini attık. Fuar İzmir'i açtık. Marble'ı, Boatshow'u yaptık. Şu anda İzmir'de üç fuar var. Önümüzdeki hafta 382 milyon liraya ihale ettiğimiz Konak ve Karşıyaka tramvayının temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Bizim ihalesine çıktığımız yer teslimini yaptığımız tramvay projemiz AKP'nin seçim bildirgesinde İzmir'e yapılacak projeler arasında geçmektedir. Herhalde İzmir'e uzun süredir bir şey yapmadık. Seçim arefesinde şunun parasını verelim diye düşündüler. Verirlerse biz alırız parayı. Teleferik'te sona geldik. Elimizde olmayan nedenlerden dolayı geciken teleferiği Mayıs ayı içinde hizmete açacağız. Süt Kuzusu Projemizin her yıl Tire'de yaptığımız şöleni yine Tire Süt Kooperatifi ile gerçekleştireceğiz. 30 ilçede hiç ayrım yapmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Siyasette her zaman çeşitli değerlendirmeler olacak ve zaman zaman dozu yükselecektir” Borcumuz yoktur İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, son günlerde ortaya atılan bazı iddialara da yanıt verdi. Kocaoğlu: “İzmir Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim'e para vermedi, 58 milyon lira borcu var’ diye bir söylem üretildi İzmir Büyükşehir Belediyesi 'nin değil mili eğitime hiçbir kurum ve şahsa 1 lira vadesi geçmiş borcu yoktur. 6360 sayılı yasada 'il özel idaresinin milli eğitime yapacağı projeler 2013 sonuna kadar bitmezse kalan projeleri İzmir Büyükşehir Belediyesi tamamlayacaktır' denilmektedir. Her sene para verecektir diye bir şey yoktur. Valiliğe bu projeleri bize bildirin, biz bunların hak edişlerini vermeye hazırız diye yazı yazmışız. Buna da bir cevap gelmedi. Böyle bir şey yok. İzmir Büyükşehir Belediyesi hem camilere, hem cemevlerine hem okullara hem sağlık kurumlarına her türlü yardımı yapmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi görevini yapmıyormuş gibi göstermek çok büyük bir hatadır. Hatadan da öte çok büyük anlamlar taşır. Okullar Milli Eğitim Bakanlığına bağlıdır. İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı değildir. Bir milli eğitim müdürü 'İzmir Büyükşehir Belediyesi yapmadı biz yaptık' diye beyanat veriyor. Onun nasıl bir müdür olduğunu ben zaten biliyorum. Bir Milli Eğitim Müdürü'nün böyle bir açıklama yapması abesle iştigaldir. Bu müdür müdürlük yapmamaktadır. Bu müdür benden fazla, milletvekillerinden fazla il başkanlarından fazla siyaset yapmaktadır. Bunun bilinmesinde çok büyük fayda vardır” dedi. Hepimiz geçiciyiz, kalıcı olan İzmir’dir Başkan Kocaoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Seçim için önümüzde iki aydan az süre var. İzmir'de sabah kalkan Büyükşehir belediye Başkanına laf söyleyecektir. Biz hatasız değil. Tabi ki hata yapacağız, insanız. Ama bilerek hata yapmadık. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 11 yıldır gece gündüz bu kente hizmet etmeye çalışmaktadır. İzmirli hemşehrilerimiz bizi üç defa taçlandırdı. Biz de onlara layık olmaya çalışıyoruz. Tanıtım yapamıyormuşum. Tanıtım benim yapmam önemli değil, tanıtımı örgüt yapacak. Belediye başkanına örgüt sahip çıkacak, savunacak. Hepimiz geçiciyiz. Kalıcı olan Türkiye Cumhuriyetidir, Cumhuriyet Halk Partisi'dir, İzmir'dir.
Detaylar >>
Narlıdere Limanreis Mahallesine Müjde

Narlıdere Limanreis Mahallesine Müjde

14.04.2015 02:18

Narlıdere Limanreis Mahallesine Müjde Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Limanreis mahalle muhtarı ve Limanreis mahalle temsilcileri ile birlikte İzmirgaz genel müdürü H. Burçin Yandımata’ya bir ziyarette bulundu. Son derece sıcak bir ortamda gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde Yandımata Limanreis’lileri çok sevindirecek haberler verdi. Narlıdere Jeotermal ve doğalgaz ile ısınma sorunu modern bir şekilde çözen bir ilçe olmasına rağmen Limanreis Narlıdere’nin bu konuda bir süredir sıkıntılar yaşayan bir mahallesiydi. Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ile birlikte bu sıkıntılarını aktarmak ve bir çözüm bulabilmek amacı ile Limanreis Mahalle muhtar ve mahalle temsilcilerinden oluşan bir heyet ile İzmirgaz genel müdürü H. Burçin Yandımata’ya bir ziyarette bulundu. Ziyarette Limanreis mahallesinin coğrafi konumu ve ısınma sorunları masaya yatırıldı ve mahalle sakinlerinin doğalgaz taleplerine ait dilekçelerin bulunduğu dosyayı da İzmirgaz genel müdürü H. Burçin Yandımata’ya sunuldu Ziyaret sırasında bir konuşma gerçekleştiren Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Limanreis Mahallesinin doğalgaz ile ısınması ile ilgili çok yoğun taleplerin geldiğini vatandaşların ısınma konusunda modern ve ekonomik olan doğalgazın Limanreis Mahallesinde yaşayanlara da ulaşmasını talep ettiklerini belirtti. Batur “ Narlıdere İzmirgaz genel müdürü Sayın Burçin Yandımata’nın gösterdiği kolaylıklar sayesinde bugün modern bir şekilde ısınıyor. Narlıdere’ye doğalgaz gelirken Yandımata sayesinde birçok ilçe ’den daha önce Narlıdereliler bu hizmetten yararlanmaya başlamıştı. Bir kez daha kendisine teşekkür ediyorum. Limanreis Mahallemiz konusunda da aynı hassasiyeti göstereceğine inanıyorum” dedi. Ziyaret sırasında Limanreis Mahallesi ile ilgili görüşlerini bildiren İzmirgaz genel müdürü H. Burçin Yandımata ‘bu konuların spekülasyon malzemesi yapıldığını hatırlatarak birinci ağızdan bilgiler aktarmak isterim’ dedi. Yandımata “ Şu anda Limanreis ile ilgili bir çalışmamız yok. Henüz Narlıdere’de bile doğalgazın ulaşmadığı sokaklar mevcut. İzmirgaz’ın bir çalışma takvimi var. Bu takvime göre tüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fakat şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Limanreis Mahallesi’nin tamamı 2016 yılında doğalgazla ısınır hale gelir. Bunun dışında söylenen başka hiçbir şeye itibar etmeyin” dedi.
Detaylar >>
  •  1 2 3 4