Projeler Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

Beyaz Vadi Projesi

Beyaz Vadi Projesi

Narlıdere Belediyesi önümüzdeki günlerde İhale aşamasına girecek olan Beyaz vadi projesi için gün sayıyor. Sadece Narlıdere için değil, İzmir içinde bir Prestij projesi olan Beyaz Vadi, Narlıdere’nin sosyal ve yeşil alan ihtiyacını karşılayacak.

 

Kocaoğlu’ndan maddi destek


Narlıdere 2. İnönü Mahallesi’nin üst kısımlarında Atıfbey Deresi’nin olduğu havza içinde yer alan ve 80 dönümlük bir alanı kapsayan Beyaz Vadi projesinde artık sona gelindi. Mali büyüklüğü 5 milyon TL civarında olan proje için gereken mali destek konusu, geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yaptığı açıklama ile daha da netleşti. Kocaoğlu, Narlıdere’de katıldığı bir tören esnasında yaptığı açıklamada “Narlıdere’nin cazibesini artırmak için Beyaz vadi projesi için önümüzdeki günlerde Narlıdere Belediye Başkanımız Abdül Batur ihaleye çıkacak, bizde maddi desteği vererek ortak proje halinde gerçekleştireceğiz. Ayrıca Ali Onbaşı deresinde yapmayı düşündüğümüz barajında çalışmaları bitmek üzere 2013 yılında bir aksilik olmaz ise onunda temelini atarız” dedi.

Kocaoğlu’na teşekkür


Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur proje ile yaptığı açıklamada artık sona gelindiğini hatırlatarak, maliyeti yüksek bir proje olan Beyaz Vadi projesi için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun desteğini önemine işaret etti. Batur “ Beyaz Vadi Narlıdere için bir prestij projesi olduğu kadar İzmir için de çok önemli bir projedir. Bize başından beri bu konuda destek veren Sayın Kocaoğlu’na şahsım ve Narlıdere’liler adına teşekkür ederim. Bize inandı, bu projeye inandı desteklerini esirgemedi. İzmir’in çok önemli bir alanı olacak Beyaz Vadinin Açılış törenini de Başkan Kocaoğlu ile gerçekleştirerek İzmir’in geleceğine büyük bir katkı yapmanın gururunu yaşayacağız” dedi.

 

İlk Kazma vurulacak


Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur şu anda boş bir alan olarak duran Beyaz vadi projesi ile ilgili bilgi vererek son aşamaya gelen projeyi anlattı. Batur “ İçerisinde, restoranlar, kafeteryalar, yürüyüş yolları, spor alanları, çocuk oyun alanları, amfi tiyatro, su oyunlarının olacağı proje Narlıdere’yi çekim merkezi haline getireceğiz. 2013 yılı içeresinde ihalesi sonuçlanarak ilk kazmayı vurmayı hedefliyoruz. Beyaz Vadi projesini 2014 yılında İzmirlilerin hizmetine sunmayı planlanıyoruz” dedi.

Narlıdere Belediyesi Sosyal Medya Hesapları