AnasayfaHaberlerBaşkan Batur'dan devrim niteliğinde karar

HABERLER Sayfayı Yazdır Küçük Font Büyük Font

Başkan Batur'dan devrim niteliğinde karar

Başkan Batur'dan devrim niteliğinde karar

Başkan Batur’dan devrim niteliğinde karar
Narlıdere Belediye meclisinde devrim niteliğinde iki karar alındı. Belediye, Cemevlerinin giderlerini kendi bütçesinden karşılayacak. Belediye Meclisi, Beyaz Vadi’nin adını ‘Yaşar Kemal Kültür ve Sanat Vadisi ‘olarak oybirliği ile değiştirdi.

 

 

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ve belediye meclisi, Mart ayı meclisinde örnek bir çalışma yaparak yine bir ilke imza attı. Cemevleri ile ilgili devrim niteliğinde olan bu karar için Başkan Batur ‘Tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyoruz’ dedi. Mart ayı meclisinde devrim niteliğinde bir karar alındı. Karar göre, Narlıdere’de yapımı Narlıdere Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Cemevi’nin ve Narlıdere’de bundan sonra yapılacak tüm Cemevlerinin elektrik, su, doğalgaz vb. giderlerinin Narlıdere Belediye bütçesinden karşılanacak. Oybirliği ile alınan karar ile ilgili Başkan Batur, ‘Bugün bir ilki gerçekleştiriyoruz’ diyerek sözlerine başladı. Batur “ Devlet nasıl ki Camilerin su, elektrik ve diğer giderlerini karşılıyor ise biz de bu giderleri belediyemizin bütçesinden karşılayacağız. Bir önceki meclisimizde aldığımız ve tüm Türkiye’ye örnek olan Cemevlerinin ibadethane olarak tanınması kararımızdan sonra Cemevlerimiz için çok önemli olan hayati giderlerin belediye tarafından karşılanması kararının da yine tüm Türkiye’ye örnek olacağını düşünüyoruz. Bu kararın alınmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Yaşar Kemal’in adı Narlıdere’de yaşayacak
Narlıdere Belediye Meclisi’nde bir önemli karar da Beyaz Vadi Projesi ile ilgili alındı. Bu önemli bir kararı, dünyaca ünlü usta yazarımız Yaşar Kemal’in acı kaybından sonra aldıklarını ifade eden Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ‘Yaşar Kemal’i kaybettik, acımız sonsuz. Bu toplumun barış ve uzlaşı içerisinde bir arada yaşaması için çalışmalar yapan Kemal, sadece ülkemizde değil yurt dışında da ödül almış usta bir yazarımızdı. Ben buradan bir kez daha kendisini rahmetle anıyorum. Bu meclisimizde ise Narlıdere için çok önemli olan Beyaz Vadi Projemizin adının bundan sonra ‘Yaşar Kemal Kültür ve Sanat Vadisi’ olması için oybirliği ile bir karar aldık. Edebiyat tarihine ölümsüz eserler bırakan usta edebiyatçı Yaşar Kemal’in adını sonsuza dek Narlıdere’de bu vadide yaşatacağız’ dedi.
 

Narlıdere Belediyesi Sosyal Medya Hesapları